Gündem

Başkan Beyazgül: Güçlü Toplumun Temel Taşı Ailedir


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın Projesi” çerçevesinde proje kapsamındaki çocuklar ve ailelerinin katıldığı bir tanıtım programına katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen tanıtım programına; Şanlıurfa Valisi ve ŞURKAV Başkanı Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, İl Jandarma Komutanı Albay Eyüp Sabri Kirişçi, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici ile projeye destek veren kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

VALİ ERİN: PROJENİN SÜREKLİLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ

Programda bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın Projesi”nin genişleyerek daha çok aileyi ve çocuğu kapsamasını dilediğini belirterek, projenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Projenin hazırlanması ve hayata geçirilmesinde emeği geçen ŞURKAV Yönetim Kurulu üyelerine, Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya’ya ve katkı sunan herkese teşekkür eden Vali Erin, projenin öncelikle Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçe belediyeleri ve diğer proje ortaklarıyla birlikte yürütüleceğini ifade etti.

“Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın Projesi”nin, çocukların geleceğe iyi hazırlanmasına yönelik ailelerin desteklenmesi ve çocukların sağlıklı bir gelişim ortamına kavuşmasını amaçladığını belirten Vali Erin, “Bu projeyi, ilgili kamu kuruluşları, STK’lar, yerel ve uluslararası kuruluşların finansal desteğini almak suretiyle, sürekliliği olan bir projeye dönüştürmek istiyoruz.” diye konuştu.

 BAŞKAN BEYAZGÜL: AİLENİN MUTLULUĞU ÇOCUĞUN MUTLULUĞUNDAN GEÇER

Programda çocuklarla yakından ilgilenen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise, projenin güçlü genç ve güçlü aile yapısı temelinde birbirini tamamlayan iki unsuru önemsediğini belirterek, “Bu projede emeği geçen, başta Valimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Allah’ın yarattığı en önemli varlık ve Allah’ın sanatı insandır. İnsan çok değerlidir.” diyerek, insan yetiştirmenin önemine vurgu yaptı.

Çocukların ve gençlerin iyi yetiştirilmesi, eğitimli olması, aile ile bütünleşmiş halde geleceğe hazırlanmasının, ülkenin geleceği açısından hayati önem taşıdığına değinen Beyazgül, projenin bir çok etkinlikle devam edeceğini ifade ederek, “Çocuklarımız ve gençlerimiz bu projeden fayda görmüşlerse, aileleri mutlu olmuşsa elbette devam etmesini isteyeceklerdir. Bizler de elimizden geldiğince, tüm gücümüzle desteğimizi vereceğiz. Bir annenin mutlu olmasının yolu, onun çocuğunun mutlu olmasıdır. Bu bakımdan biz üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız.” dedi.