Gündem

Başkan Beyazgül, Herkesi Diyabet Farkındalık Taramasına Davet Etti


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül 14 Kasım Dünya Diyabet günü dolayısıyla Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan gezici diyabet tarama standını ziyaret ederek başlatılan farkındalığa destek verdi.

Diyabetin erken tanısı için taramanın önemi, erken tanı ile komplikasyon risklerini azaltılması hususunda farkındalık oluşturmak amacıyla kurulan tarama standına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Statlara ziyaret ederek farkındalığa destek veren Başkan Beyazgül burada kan şekeri, tansiyon, boy ve kilosunu ölçtürerek Diyabet taramasını gerçekleştirdi.

Vatandaşlarla sohbet ederek sağlıklı beslenmenin önemine değinen Başkan Beyazgül, “Öncelikle hizmet eden arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın kan şekerlerini, tansiyonlarını ölçüyorlar. Dünya Diyabet günü olması dolayısıyla bir konuya dikkat çekiliyor, şekerinize ve yediklerinize dikkat etmemiz gerektiğini belirtiyorlar. Sağlık elden giderse geri gelmesi çok zordur o yüzden hepimizin sağlığımız konusunda dikkat etmeliyiz.  Günümüz koşullarında birçok hastalığın ortaya çıktığını görmekteyiz ve bu konuda spor yapmayı, yürüyüş yapmayı öneriyoruz” diye konuştu.