Gündem

Başkan Beyazgül, Yol Yapım Çalışmalarını İnceledi


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve beraberindeki ekiple Karaköprü’nün Başören mahallesindeki yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Şanlıurfa trafiğini rahatlatmak adına yol yapım ve köprülü kavşak çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, 13 ilçede yol asfaltlama, sathi kaplama ve stabilize yol çalışmalarına devam ediyor. Çalışmaları yerinde kontrol eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan, daire başkanları ve teknik personeller eşlik etti. İncelemenin ardından açıklamada bulunan ve vatandaşların çalışmalardan memnun olduklarının altını çizen Başkan Beyazgül, “Karaköprü ilçesinde ilçe Belediye Başkanımız Metin Baydilli ve teknik ekipteki arkadaşlarla beraber yapılan yolu kontrole geldik. Vatandaşlarımız çalışmalardan memnun. 13 ilçemizde yol asfalt, stabilize, beton ve yama çalışmalarımız devam etmektedir. Şeyhzeliha’dan başlayan ve eski Diyarbakır yoluna kadar olan 9 kilometrelik bu yolu tamamladık. Çalışmalarımızda ilçe belediye başkanlarımızla iş birliği ve istişare içerisindeyiz. Belediye başkanlarımızın öneri, düşünce ve destkeleri ile birlikte çalışmaları birlikte yürütmekteyiz. Kış başlamadan çalışan ekibi arttırarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçen senedeki yağmurdan dolayı yollarımız çok fazla tahribata uğramıştı. Ekiplerimiz çok süratlı bir şekilde gece gündüz çalışmaktadırlar” dedi.

BEYAZGÜL: VATANDAŞIN TALEPLERİ BİZİM PROJELERİMİZDİR

13 ilçede çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Beyazgül, “İlçe belediye başkanlarımız da teknik elemanlarımız da koordine halindeler. 1425 kırsal yerleşim bölgemiz var. Ama ekiplerimiz Allah’ın izniyle her yere ulaşacak. Göreve başlarken talepleriniz bizim projemiz olacak demiştik. Halkımızın taleplerini dinliyoruz. Teknik ekibimizle gücümüzün yettiği sınırı geçerek çalışma göstermekteyiz. Diğer kırsal bölgelerde de çalışmalarımız devam edecek. Yolumuz burada yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

 BAŞKAN BAYDİLLİ: ZEYNEL BAŞKAN SÖZ VERDİĞİ GİBİ YAPIYOR

Başkan Zeynel Abidin Beyazgül’ün ilçe belediyeleri ile iş birliği içerisinde çalıştığını söyleyen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül, meclis başkan vekilimiz, Genel sekreter yardımcımız, daire başkanlarımız ile birlikte Karaköprü’nün Başören mahallesinde çalışmaları inceliyoruz. Büyükşehir Belediye söz verdiği gibi kırsalda durmadan statik kaplama yaparak çalışmalarını en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz.  Diyarbakır yolundan başlayarak eski Diyarbakır yolunu 9 kilometrelik bu yolu söz verdiği gibi yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ile bugün burada incelemede bulunduk. Başta Karaköprü olmak üzere Şanlıurfa’da yaptığı tüm çalışmalardan dolayı Başkan Zeynel Abidin Beyazgül ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başören Muhtarı Fevzi Badıllı da çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.