Gündem

Başkan Beyazgül, Yeni Eğitim Öğretim Yılını Kutladı


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı resmi açılış törenine katıldı. Törende Başkan Beyazgül, "Öğrencilerimizin tamamının zihni açık, bilimsel değerlere önem veren ve geleceği gören bireyler olmasını diliyorum" dedi.

Türkiye'nin en genç şehri Şanlıurfa'da 780 bin öğrenci bugün itibari ile yeni eğitim ve öğretim yılına başladı. Yeni eğitim öğretim yılının açılışı ile ilgili Şanlıurfa'da Hayati Harrani İmam Hatip Okulu'nda resmi program düzenlendi. Programa Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, okul yöneticileri ve aileler katıldı.

Program ilk olarak üst sınıf öğrencilerin eğitime yeni başlayan çocuklara yönelik etkinliği ile başladı. Ardından kürsüye gelerek eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Beyazgül, Şanlıurfa'nın Türkiye'nin en genç şehri olduğunu ve attıkları tüm adımlarda gençlik potansiyelini düşünerek hareket ettiklerini söyledi.

Konuşmasında eğitimin önemine değinen Başkan Beyazgül, "Yeni eğitim öğretim yılının tüm gençlerimiz nezdinde hayırlar getirmesini diliyorum. Yeni eğitime başlayan küçüklerimize hoş geldiniz diyorum. Öğrencilerimizin tamamının bilimsel değerlere önem veren, geleceği gören, zihni açık bireyler olmasını Cenab-ı Hak'tan diliyorum. Kur'an-ı Kerim'in ilk emri 'ikra' yani 'oku' olmuştur. Geçmişe dönma imkanım olsaydı daha fazla okurdum. Peygamber efendimiz 'hiç bilenle bilmeyen bir olur mu' demiştir. Elbette öğrenmek için buradayız. Bu çerçevede eğitim öğretim yılına başlayan tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum" dedi.

Programda birer konuşma yapan Vali Abdullah Erin ile Milletvekili Mehmet Ali Cevheri de yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.