Gündem

Başkan Beyazgül İle Projeler Hayata Geçiyor


Seçim vaatlerinde ilk sıralarda yer alan kale eteğindeki evlerin kamulaştırılması ve ardından yıkılması hususunu göreve geldiği ilk günden bu yana takip eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yıkım çalışmalarının startını verdi.

Bölge vatandaşları ile sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Beyazgül, söz verdiğimiz gibi seçim projelerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz” dedi.

BEYAZGÜL: SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ YIKIM ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK

Burada bir açıklamada bulunan Başkan Beyazgül, “Kale eteği ile ilgili olarak seçim öncesinde buraya geldiğimizde vatandaşlarımızla görüşmeler yaptık ve evlerin içerisini gördüğümüzde insanların yüreği sızlıyordu. Burası kaymak üzere olan bir yer ve bir müddet daha kalsa evler kendiliğinden kalıp yıkılacak. Seçim öncesi vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi geldiğimizde ilk işimiz burayı yıkmak olacaktır demiştik. Belediyelerimizin maddi sıkıntıları olduğu bu dönem içerisinde hemen işlere yoğunlaşarak çalışmalarımıza başladık. Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum, konu kendilerine geldiğinde hiç düşünmeden kamulaştırma kararı aldılar. STK temsilcilerimize gittiğimizde sağ olsunlar onlar da desteklediler. Burası birlikte çalışmanın bir sonucudur” dedi.

BEYAZGÜL: KALE ETEĞİ GÜNEY KISMI YEŞİL ALAN OLARAK EYYÜBİLİLERİN HİZMETİNE SUNULACAK

400 Bin nüfuslu Eyyübiye bölgesinin tamamı gece kondu ve bu bölgemiz zamanından buyana ihmal edilmiş durumda olduğunun altını çizen Başkan Beyazgül, “Şimdi bizlerde bu ihmalin önüne geçmek adına ilk adımızı Kale Eteği Güneyi yıkım çalışmaları ile başlıyoruz. Bölgede 300 konutun yıkımını kararlaştırarak mülk sahiplerinin hemen hemen tamamı ile anlaştık. Burası yıkıldıktan sonra yeşil alan olarak Eyyübiye halkımızın hizmetine sunulacak. Bürokratlarımıza çok teşekkür ediyorum belki Türkiye’de emsali olmayan bir çalışmaya imza attılar ve 1 ay gibi kısa bir sürede çalışmalarını tamamladılar bu eski Türkiye’de olamayacak bir şeydi. İnşallah diğer projelerimiz de adım adım ilerleyecek ve bunu hep birlikte göreceğiz. 13 Belediye olarak hep birlikte bir ekip halinde çalışacağız ve Şanlıurfa’nın kalkınmasını hep birlikte gerçekleştireceğiz. Vatandaşların talepleri bizim projemiz mantığı ile ilerliyoruz. Eyyübiye halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

BAŞKAN MEHMET KUŞ’TAN BAŞKAN BEYAZGÜL’E TEŞEKKÜR
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ise, “Kale Eteği dediğimiz bölgedeyiz ve burası yıllardır Eyyübiye’nin kanayan yarasıydı. Bölge sakinlerimiz çok müzdaripti. Büyükşehir Belediye Başkanımız ‘öncelikle bu mağduriyete neşter vuralım’ dedi ve bu gün burada yıkım çalışmaları başladı. ‘Önemli olan halkın mağduriyetliğini gidermektir’ dedi ve 1 Nisan itibari ile bütün yükünü bu bölgeye verdi. Kendilerine Eyyübiye ilçesine verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz bir ekibiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın liderliğinde tüm ilçe belediyelerimiz ile hep birlikte ortak akıl ile çalışacağız” dedi.

Çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden bölge sakinleri ise, “Allah Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’den razı olsun seçim öncesi burası için bizlere söz vermişti ve bu gün çalışmalar tam hız ilerliyor” diye konuştular.

Ayrıca gerçekleştirilen yıkım çalışmalarına Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan ve üyeleri, Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Faruk Akbaş, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve çok sayıda bölge vatandaşı katıldı