Gündem

Şanlıurfa, Büyükşehir'le Engelleri Aşıyor


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Kur'an Kursuna katılan görme engelli gençler Kur'an-ı Kerim'i hatim etti. Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, engelli bireyler için her türlü sosyal projeyi desteklediklerini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye'nin en büyük engelli koordinasyon merkezi olan Şanlıurfa Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezi'nde Kur'an-ı Kerim'i hatim eden görme engelli gençlere yönelik program düzenlendi. Eğitim, mesleki ve spora yönelik bir çok kurs düzenleyen Büyükşehir Belediyesi'nin Kur'an-ı Kerim hatim programında duygu dolu anlar yaşandı. Programa Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve eşi Betül Beyazgül, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Şanlıurfa İl Müftü Vekili Adem Dobur, Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezi'nde eğitim gören kursiyerler ve velileri katıldı.

 

Programda konuşma yapan Başkan Beyazgül, "Esasen baktığımızda belki de Şanlıurfa'nın yüreği ve kalbi Engelli Koordinasyon Merkezimizde atıyordur. Kalpleri yumuşatan, insanların Firavun ve Nemrut olmasını engelleyen yürekler burada. Engellilerimizin Allah'ın onlara verdiği başka üstün özellikler var. Biz küçükken gözü görmeyen her kişiye biz hafız derdik. Allah görme engelli kardeşlerimize öyle güzel bir hafıza vermiş ki bugün böyle hafız olabiliyorlar" dedi.

BEYAZGÜL: ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN MESAİ SAATLERİMİZİ UZATACAĞIZ

Konuşmasının devamında Başkan Beyazgül, "Müftülüğümüze bu çalışmaları için teşekkür ederim. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak onların daha iyi eğitim alabilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Engelli kardeşlerimizin burada daha fazla zaman geçirmeleri için çalışma sürelerimizi uzatacağız. Engelli kardeşlerimizin ihtiyaçları ile yakından ilgileniyoruz. Engelli kardeşlerimiz için gereken her türlü sosyal projeyi hemen imzalıyoruz. Biz şunu biliyoruz ki, her ne kadar onlara engelli denirse densin  onlarla Allah arasında engel yok. İnşallah onların dualarını almayı Allah bize nasip eder. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli de, "Bizler bu hayatta doğar, yaşar, büyür ve ölürüz. Bizler hayattayken Allah tarafından çeşitli imtihanlara tabi tutuluruz. Bu dünyada insanların hepsi imtihan içerisindedir. En büyük imtihanlardan bir tanesi de insanların çocukları ile imtihanda olmasıdır. Bu imtihanı en iyi şekilde atlatmanın yolu da onlara hayata tutunmanın en güzel şekilde verilmesidir. Bunu yine en iyi yapacak olan anne, baba, devlettir. Bugün burada Büyükşehir Belediyemiz tarafından sosyal belediyeciliğin en iyi hizmetleri sunuluyor. Engelsiz kardeşlerimizin en iyi hayata tutunma örnekleri burada. Toplumun imtihanı da engelli kardeşlerimize sahip çıkmaktır. Bu güzel program için Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül'e çok teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Program sonunda Kur'an-ı Kerim hatmeden engelli kursiyerlere Kur'an-ı Kerim ve çeşitli hediyeler takdim edildi.