Gündem

Şanlıurfa'lı Kadınların Muhteşem Mozaik Sergisi


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye Halk Eğitim Merkezinde eğitim gören kadın kursiyerler tarafından yapılan Mozaik Sergisinin açılını gerçekleştirdi.  Her konuda kadınlara destek vereceklerini belirten Başkan Beyazgül, Şanlıurfa’nın gelişimi ve kalkınması için Şanlıurfa’nın tüm kesimleri birlikte hareket edeceklerini vurguladı.

Mozaik şehri Şanlıurfa’da mozaik sanatının devam etmesi için birçok çalışma yapılırken, Eyyübiye Halk Eğitim Merkezinde eğitim gören kadın kursiyerler tarafından Mozaik eserler yapılıyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sergi salonunda gerçekleştirilen açılış ile sergilenen eserler gelen konuklardan tam not alırken Şanlıurfa’da sanata ve sanatçıya verilen önem bir kez daha gözler önüne sergilendi.

“HER ZAMAN SANATA VE SANATIÇIYA DESTEK VERECEĞİZ”

Mozaik sergisinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Beyazgül, “Sanatçı, kendi ruhunun güzelliğini yansıtan kişidir. Sanatçılarımız kadın olunca da güzellik ikiye katlanır. Toplumun şekillendirilmesinde hanım efendilerimizin önemi büyüktür. İnşallah bu tür çalışmalarımıza daha fazla kadınlarımızı katacağız. Dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Şanlıurfa Mozaik Müzesine sahibiz ve bugün Mozaik anlamında yeniden canlandırma yaparak adımlar atıyoruz. Şanlıurfa’mız sanatçı yönünden çok zengin, yapılan tabloları, eserleri ve el işi ürünleri görünce hayran kalıyoruz. Ses anlamında sanatçılarımız ile öne çıkan Şanlıurfa diğer alanlarda da öne çıktığını hep birlikte görüyoruz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman bu tür çalışmalarımıza destek vererek kadınlarımızın yanında olacağız” dedi.

“İLÇE BELEDİYELERİMİZ İLE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Şanlıurfa’da tüm kurumlar ile iş birliği yaptıklarını belirten Başkan Beyazgül, “Büyükşehir Belediyesi olarak tüm İlçe Belediyelerimiz, AK Parti İl Başkanlığımız ile ortak bir şekilde çalışıyoruz. Seçimde vaat ettiğimiz gibi tüm İlçe Belediyelerimiz ile birlikte tek bir Belediye olarak çalışacağız. Mazbatalarımızı aldığımız 2-3 aylık süreç içerisinde gece gündüz demeden çalışıyoruz. Hamd olsun tüm AK Parti Belediyeleri arı gibi çalışıyoruz. Bir bir projelerimizin altyapısını oluşturarak hayata geçirme noktasında çalışıyoruz. Dediğimiz gibi gelir gelmez kollarımızı sıvayarak işlerimize bakacağız. Halkımızla temaslarımız devam ediyor, belirli saatlerde halkımıza kapımız açık buyurun gelin diyoruz. Bir müddet sonra Şanlıurfa Kale arkası projesini hayata geçirerek bölgedeki kamulaştırma çalışmalarımıza başlayacağız. Ayrıca kırsal mahallerimizin yol ihalesini başlattık. Büyükşehir Belediyesi hizmet binası için alan çalışmalarımız devam ediyor, İnşallah 5 yıl sonra Şanlıurfa farklı bir yer olacak Allah’ın izni ile. Bunu hep birlikte yapacağız Şanlıurfa güzelleşecek ve bunun önünde hiç kimse duramayacak Allah’ın izni ile. Algılar boş artık esas olan bizzat kişinin kendi çalışmasıdır ve emeğidir. Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hizmet ettiğimiz içinde Allaha şükrediyoruz” diye konuştu.

GÜVEN, “DESTEKLERİNDEN DOLAYI BAŞKAN BEYAZGÜL’E TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven ise, “Aslında bu sergiye baktığımız zaman ne kadar az sürede ne kadar güzel işlerin çıktığını görüyoruz. Kadın demek en küçük imkân verildiği zaman bile kocaman işler başarabilen demektir. Bundan dolayı hiçbir zaman desteklerini bizlerden esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e, tüm ilçe Belediye Başkanlarımıza ve AK Parti teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Sergi salonunda gerçekleştirilen açılışa, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün eşi Betül Beyazgül, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat ve çok sayıda sanat sever katıldı.