Gündem

Başkan Beyazgül Şanlıurfa’nın Sorunlarını Kızılcahamam’da Dile Getirdi


AK Parti’nin 2019 Kızılcahamam Kampına Şanlıurfa’ya heyeti olarak; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, İlçe Belediye Başkanları ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri katılım sağladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nezdinde tüm bakanların katıldığı toplantılarda şehirlerin sorunları tek tek masaya yatırıldı.

Şanlıurfa’nın sorunları hakkında Cumhurbaşkanı ve Bakanlardan destek isteyen Başkan Beyazgül, yapılacak olan birçok projenin sözünü aldı.

Konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede Şanlıurfa için çok verimli bir toplantının yaşandığını belirten Başkan Beyazgül, “Cumhurbaşkanımızın nezaretinde Bakanlarımızla gerçekleştirilen toplantıda Şanlıurfa’nın sorunlarını anlattık. Cumhurbaşkanımız bu sorunların giderilmesi için gerekli talimatları verdi” diye konuştu.

“ŞANLIURFA İÇİN CUMHURBAŞKANIMIZ VE BİRÇOK BAKANIMIZLA GÖRÜŞTÜK”

Başkan Beyazgül “AK Parti Kızılcahamam kampında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bakanlarımız, AK Parti Teşkilatlarımız, Belediye Başkanlarımız ile geniş ve verimli bir toplantı yaptık. Bu toplantılarda her şehir kendine ilişkin konuları geniş bir ortamda görüştü. Bizler de Şanlıurfa için Cumhurbaşkanımız ve birçok bakanımızla görüşerek Şanlıurfa’nın sorunlarını anlattık. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın nezaretinde Bakanlarımızla toplantılar gerçekleştirdik. İlk kez Kızılcahamam toplantıları bu konsepte gerçekleşmiş ve çok verimli olmuştur” dedi.

“ŞANLIURFA’YA İLİŞKİN ÖNEMLİ KONULARI DİLE GETİRDİK”

Şanlıurfa merkez ve ilçelere yönelik tüm detayların değerlendirildiğini de sözlerine ekleyen Başkan Beyazgül, “Çevik Kuvvet Köprülü kavşağına ilişkin sorunları dikkat çekici bir şekilde dile getirdik. Çevik Kuvvet kavşağının uzun bir süredir ödenek yokluğundan dolayı tamamlanmadığını ifade ederek bu konuda destek istedik. Cumhurbaşkanımızda bu konuda gerekli talimatları verdi. Yine Şehir hastanesi konusunun yapımını ifade ettik ve Cumhurbaşkanımız bu konuda da talimatlarını verdi. Yine Bakanlarımız ile Belediyelerimizin gelir durumları ve Şanlıurfa’mıza ilişkin diğer konular hakkında istişarelerde bulunduk.  İnşallah bu temaslarımızın şehrimize, gençlerimize ve tüm vatandaşlarımıza katkı sağlayacağını temenni ediyorum. Tabi Şanlıurfa’mız için birçok dosya hazırlamıştık ve bu dosyaları burada Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımıza sunma imkânı bulduk” şeklinde konuştu.

TBB OLARAK BAKANLIK ZİYARETİNDE BULUNULDU

AK Parti Kızılcahamam kampının ardından Türkiye Belediyeler Birliği üyesi olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül,  Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin ve diğer Belediyeler Başkanları ile Cumhurbaşkanlığı ve bakanlık ziyaretlerde bulundular.

Ziyaretlerinde ilk olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ı ziyaret eden heyet ardından Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Agbal’ı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ederek istişarede bulundular.