Gündem

Başkan Beyazgül Başkanlık Makamını Çocuklara Devretti


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık makamını temsili olarak devralan İlkokulu öğrencileri, Çocuk Parklarından, Ulaşıma, Güneş Enerji Sistemlerinden yeni yollara farklı farklı talimatlar verdiler.

Başkanlık makamına gelen çocuklara sıcak bir karşılamada bulunan Başkan Beyazgül, çeşitli hediyeler vererek geleceğin çocuklarımızın ellerinde olduğunu belirtti.

İlk olarak Büyükşehir Belediye Başkanlık koltuğuna oturan 4. Sınıf öğrencisi Resul Barış “Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çocuklar için trafiğe kapalı oyun alanları yapacağım. Ulaşım sorunu çözerek, güvenli ulaşım yolları yapacağım. Yolları daha da genişletip üst geçitleri çoğaltacağım” diye konuştu.

4. Sınıf Öğrencisi Esmanur Polat ise, “Öncelikle Alkol ve Sigarayı sıfırlamak için çalışma başlatacağım. Şehir içindeki otoparkları çoğaltıp şehirde kapalı olan otoparkları açtıracağım. İnsanların ulaşımda istedikleri yere hızlı bir şekilde gidebilmesi için Toplu Taşıma ulaşım araçlarını çoğalacağım” diye konuştu.

6. Sınıf öğrencisi Ahmet Burak ise, “Şanlıurfa’yı şekillendirmek için çalışma başlatırdım. Tarım arazilerine imar verilmemesini sağlardım. Şehrin farklı yerinde Güneş Enerji tesisleri kurardım. Sarayönü Caddesinden Balıklıgöle olan kısımı İstanbul İstiklal Caddesi gibi yapardım. İftar çadırları yerine yoksul ailelere gıda, giyim ve kira yardımı yapardım. Şehir merkezine asla AVM’ler kurulmasına izin vermezdim. Şehrin birçok yerine modern WC’ler kurardım. Orman bölgesinde doğal bir hayvanat bahçesi yapardım. Otogarı Havalimanına ve Otobana yakın bir yere yapardım” diye konuştu.

4. Sınıf Öğrencisi Meryem Kırmızı ise, “Bu koltuğa oturmakla çok başka bir hisse kapıldım. İnşallah 15 yıl sonra bu koltuğa kalkmamak üzere oturmak istiyorum. Başkan olarak okulları yenilerdim, Okullara parklar yaparak banklar koyardım. Kimsesiz çocuklara bakardım. Araçları azaltarak toplu taşıma araçların sayısını çoğaltırdım” diye konuştu.