Gündem

Başkan Beyazgül, Şehit Yakınları Ve Gazilerle Bir Araya Geldi


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Türk Polis Teşkilatı Kuruluşu'nun 174. Yıl dönümü kapsamında Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü tarafından Şehit aileleri ve Gaziler onuruna verilen yemeğe katıldı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu'nun ev sahipliğinde Polis evinde düzenlenen yemeğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral  Oktay Ağbuga, Jandarma Alay Komutanı Albay Eyüp Sabri Kirişçi, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Şehit Aileleri ve Gaziler katıldı. Programda Başkan Beyazgül ve Vali Erin, Şehit aileleriyle tek tek tokalaşarak sohbet edip, onlarla yakından ilgilendi.

BEYAZGÜL: ŞAHADET NİYETİYLE ŞU TOPRAKLARDA NÖBET BEKLEMEKTEYİZ

Programda bir konuşma yapan Başkan Beyazgül, şehit yakınlarının dik duruşlarıyla her zaman duygulandıklarını belirterek "Yakınlarını bu vatan, bu millet ve bu bayrak için kaybetmiş bu insanlar gerçekten dik duruşlarıyla bizleri duygulandırıyor.

Bir vatanı vatan yapan, bir toprağı vatan yapan, bir bayrağı böyle al kırmızı yapan onun uğrunda kendisini fedaya hazır olmasındandır. Zaman zaman şunu ifade etmişizdir "Canım Bu Vatan Uğruna Feda Olsun" işte bu sözün gerçekten işselleştirip de kendini feda eden insanların yakınları buradadır ve ben bu insanları en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Gerçekten bu vatan sizlere çok şey borçludur. Bir beka meselesi diye düşündüğümüz ve dilimizden düşürmediğimiz bu sözden bahsediyorsak bu memleket için canını verenler nedeniyledir.

Biz her zaman bu duygu içerisinde olmuşuzdur. Bu vatan bizim canımızdan kıymetli, bu vatan bu topraklar bizim canımızı feda edeceğimiz kadar kıymetli topraklardır. Bu söz çok önemli çünkü bu vatana yan bakan insanlar şunu bilecekler 'Bu vatan için kendini feda etmeye hazır bir çok insan sıraya girmiş' 15 Temmuz'da insanlarımız tankların altına yattı.

Topların önüne kendilerini siper etti. Uçakların altında durdular ve 250 şehit 2 binin üzerinde gazimiz bulundu. Yine son terör olaylarında biliyoruz ki insanlarımız yaralı askerimiz 'bir an önce beni sıhhate kavuşturun tekrar ilk işim cepheye gideceğim' demek olmuştur. Tarihimize, Çanakkale, Sarıkamış ve tarihimizin çok gerilerine baktığımız zaman bu kıymetli topraklarda, dünyanın en iyi coğrafyasında şunu görmüşüzdür,

Biz güçlüyüz. Biz buradayız. Eğer sizin kötü bir niyetiniz varsa 82 milyon el ele vermiş, birlik ve beraberlik içerisinde şu bayrak kırmızısı şahadeti ifade ediyor. İşte o şahadet niyetiyle şu topraklarda nöbet beklemekteyiz" dedi.

VALİ ERİN: HAKKIN VE MERHAMETİN YANINDA YER ALDIK

Yüzyıllardır hakkın ve merhametin yanında yer aldıklarını anlatan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise "Türkiye Cumhuriyeti tarihi ve Türk milletinin tarihi mücadeleler tarihidir. Bin yılı aşkın bir süredir bizler sürekli hak ve batıl mücadelesinde hakkın tarafında yer alan, adaletin tarafında yer alan, merhametin tarafında yer alan, hukukun ve hakkaniyetin tarafından yer alan ve o tarafın temsilciliğini ve bayraktarlığını, sancaktarlığını yapan bir millet olduk" diye konuştu.

CEVHERİ: ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMUYORUZ

Şehit aileleriyle düzenlenen yemeğe katılan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri de Şehit yakınlarını hiç bir zaman unutmadıklarını ve onların hatıralarına her zaman sahip çıktıklarını anlatarak, "Buradaki buluşmamız çok anlamlı bir buluşmadır. Rahmet ve Rahmana göçmüş ve orada bizleri mutlulukla seyreden şehitlerimizin aileleriyle bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Şehitlerimiz orada mutlular ama geride kalan insanlar hiçbir zaman onları unutmuyorlar '' ifadelerini kullandı.