Gündem

Başkan Beyazgül, Mazbatasını Aldı


Başkan Beyazgül buradaki ilk açıklamasında "Şanlıurfa'da yaşayan tüm vatandaşlarımızla bir aile gibi hareket edeceğiz" dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Seçim Kurulu Başkanlı Deniz Erdeniz’e ziyarette bulunarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını aldı.

“Şanlıurfa’mız için yeni bir başlangıca, yeni bir döneme giriyoruz” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Aldığımız mazbata Şanlıurfalı hemşerilerimizin bir teveccühü, desteği sonucu yargının tarafsızlığı neticesinde elde edilen bir kazanımdır” dedi.

BEYAZGÜL: TÜM İLÇE BELEDİYELERİMİZLE BİRLİK İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

Tüm Şanlıurfa halkına kendisine yönelik sevgi gösterilerinden dolayı teşekkür eden Başkan Beyazgül, “İnşallah hem Şanlıurfa’mız için, hem de milletimiz için hayırlara vesile olur. Yola çıkarken halkımızdan yüksek bir oy ile seçilmeyi talep etmiştik ve hamdolsun halkımız bize bu desteği vererek Şanlıurfa’da 12 Belediye Başkanlığı bizlere emanet etti. Şimdi 12 Belediye Başkanımız ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Bizim birimlerimiz, dairelerimiz ve kurumlarımızı birlik içerisinde yürüteceğiz. Yola çıkarken her zaman belirttiğimiz gibi en büyük projemiz 2 Milyon insanımızın kardeşliğidir. Bu noktada hiç geriye bakmadan önümüze bakarak yolumuza devam edeceğiz ve Şanlıurfa’nın potansiyelinden, gücünden yararlanarak çalışmalarımıza başlayacağız. Gerek kültürümüzün, siyasetimizin ve bürokrasimizi iyi bir şekilde kullanarak Şanlıurfa’nın tüm gücünü ortaya koymamız lazım. Şanlıurfa kadim bir şehir turizm, sanayi ve tarım potansiyelinin farkındayız ve burayı cazibe merkezi haline getirmek için çalışacağız. Seçim Kurulu Başkanımız Deniz Erdeniz’e ve seçim süresince emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YILDIZ: DURMAK YOK YOLA DEVAM

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ise, “Çok mutlu bir gündeyiz. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın mazbatasını aldık. Allah’a ne kadar şükretsek azdır. AK Partimiz 2002 yılından bu yana ülkemizde büyük bir gelişim ve dönüşüme imza attı.

31 Mart yerel seçimini büyük bir zaferle geçirdik. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere 12 Belediye Başkanımıza başarılar diliyorum, tebrik ediyorum. AK Partimize güvenip durmak yok yola devam, durmak yok hizmete devam diyen aziz hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum.

AK Partimiz hizmet partisidir. AK Partimiz milletin partisidir. Millet odaklı hizmetlere bugüne kadar nasıl devam ettiysek 2024’e kadar kadarlık 5 yıllık süreçte de durmadan, gece gündüz demeden halkımızın hizmetinde olacağımızı ifade ediyorum.

Seçim süresince ne beyan ettiysek, ne vat ettiysek Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere ilçe Belediye Başkanlarımız ile birlikte bunları hayata geçireceğiz. Yeni dönemin Şanlıurfalılara hayırlara vesile olmasını diliyorum. 2015 kongresi ile Sayın Başkanımız ile başladığımız bu süreç rabbimize hamdolsun ki bugün mazbatasını almasının onuru ve gururu içerisindeyiz. Rabbim bizleri mahcup etmesin, Şanlıurfa’mıza hayırlara vesile olsun. Bugüne kadar görev yapan tüm Başkanlarımıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu.