Gündem

Ak Kadrolardan Ceylanpınar’a Çıkarma


 24. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Abdulkerim Gök, AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül,  AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, AK Parti Ceylanpınar Belediye Başkan Adayı Abdullah Aksak’a destek vermek için Ceylanpınar’a adeta çıkarma yaptılar.

Ceylanpınar İlçe Başkanlığında teşkilatları ziyaret eden AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül ve barebrindekiler daha sonra ilçe seçim bürosunun açılışını yaptı.

BEYAZGÜL: 31 MART GÜNÜ KİRLİ OYUNLARI BOZACAĞIZ

Bir büro açılışını mitinge dönüştürdünüz, biz buradayız dediniz, AK Parti’nin zaferi için bir defa daha kendinizi gösterdiniz’ diye sözlerine başlayan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Zeynel Abidin Beyazgül “AK Parti, 31 Haziran seçimlerine girerken, dış güçler ekonomik darbe içerisine girdiler. Muhalefet de elbette malzemeyi kullandı. Bu seçime girerken bu halka ne diyecek çok merak ediyorum. Çöp dağları mı yaptım diyecek, benzin kuyrukları mı oluşturdum diyecek, yollar yapmadım katliam gibi kazalar mı yapıldı diyecek, hastanelerde insanlar rehin mi kaldı diyecek. Diyecek hiçbir sözleri yok, hiçbir projeleri yok. Nasıl ki geçmişten oynanan tüm oyunları Cumhurbaşkanımızın önderliğinde dik durarak bozdunuz, 31 Mart günü de bu son oyunu bozacağız” dedi.

ŞENER: BU TRENDEN İNENLER, BİR DAHA BU TERENE BİNEMEYECEKLER

Ceylanpınar’ın, Abdullah Aksak’ı şimdiden Belediye Başkanı yaptığını söyleyen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İhsan Şener “Yollar yapılır, köprüler yapılır, saraylar yapılır, evler yapılır ve bütün her şey imar edilebilir. Ama bizim esas misyonumuz, gömülerle giden yolu yapmaktır. Bu şehir, bu peygamberler şehri, bu kardeşlik şehri, bu bereketin şehri, mahrum kaldığı her şeye yine Cumhurbaşkanımız ve sizlerin desteğiyle kavuşacaktır. Kardeşi kardeşe vurdurmak isteyenler, artık umutlarını kestiler. Şimdi başka çirkin oyunlar peşinde koşuyorlar. İşte o oyunları bozacak, siz kıymetli Ceylanpınarlılarsınız. Burada bir oyun oynanıyor. Bizim Cumhurbaşkanına sözümüz yok, zaten biz kazansak da beraber olacağız diyerek sizlerin kafasını çelmeye çalışıyorlar. Kimse küçük hesaplarla bu yola çıkmasın. Bu trenden inenler, bir daha bu trene binemeyeceklerdir” ifadelerine yer verdi.

TÜRKMENOĞLU: BUGÜNE KADAR HİZMETLERİN ENGELLENDİĞİNİ ÖĞRENDİK

Ceylanpınar’da olanlardan bilgilerinin olduğunu dile getiren Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu “Ceylanpınar istiyor ki; araya nifak sokanlar geri çekilsin, Ceylanpınar’a tekrar birlik ve beraberlik gelsin. Bizler hiçbir etnik ayrım yapmaksızın her vatandaşımıza eşit hizmet götürmekle yükümlüyüz. Gerek belediye, gerek merkezi hükümet, ayrımcılık yapanların bizim aramızda yeri olmayacaktır. Bugüne kadar hizmetlerin engellendiğini öğrendik ama Ceylanpınar hak ettiği hizmetleri er geç alacaktır” diye konuştu.

POLAT: CEYLANPINAR’DA ABDULLAH AKSAK GÖNÜLLERE GİRECEK

Ceylanpınar Belediye Başkan Adayı Abdullah Aksak ile yollarına devam edeceklerini dile getiren AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat “Ceylanpınar her seçim olduğu gibi bu seçim de AK Parti’ye büyük bir güç veren ilçeler arasında olacaktır. Belediyecilik hizmetleriyle yollar, caddeler yapmak ve bir ilçeyi kalkındırmak AK Parti’nin gücüyle olacaktır. AK Parti dışında bir sınıf tanımıyoruz. Abdullah Aksak başkanımız hem gönüllere girecek, hem de tevazu, gayret ve samimiyetle hep halkın yanında olacaktır” dedi.

NEBATİ: BİZ BU MEMLEKETE GÖZ KOYANLARIN GÖZÜNÜ ÇIKARMAZ MIYIZ

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati ise “Burada Kürtler var, Araplar var, Türkler var, Özbekler var Türkiye Cumhuriyeti var, burada Türkiye var. Aramıza nifak sokmak isteyenler, ezanımıza dil uzatanlar, ıslıklarıyla Taksim’de yürüyenler, siz kendinizi ne zannediyorsunuz?  Biz bayrağımıza el attırmayız, biz ezanımıza dil uzattırmayız, biz bu memlekete göz koyanların gözünü çıkarmaz mıyız? Bizim partimiz Ak Parti, bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, O nerdeyse biz oradayız, O bir karar verdiyse biz o kararın arkasında dururuz. Bu seçim önemli bir seçim, bu seçim beka meselesi olan bir seçim. Hemen yanı başımızdaki Rasulayn’a bakın ne oluyor? Suriye’de kimin başına ne geldi? Yanlışlık yapma diye kapı kapı dolaşacağız” dedi.

ÖZŞAVLI: CEYLANPINAR’A İLERİ TARIM TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTESİ’Nİ GETİRECEĞİZ

Şanlıurfa Milletvekili olduğundan beri Ceylanpınar ve Viranşehir ilçelerine sürekli pozitif ayrımcılık yaptıklarını dile getiren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Halil Özşavlı “Vatandaşlarımızdan gelen her türlü talebi yerine getirmeye çalıştık. Ceylanpınar için İleri Tarım Teknolojileri Fakültesi için, yurt dışında özellikle Katar ile görüşmelerimiz devam ediyor. Kızıltepe-Ceylanpınar yolu bitirilecek. Bunların hepsi sizin desteklerinizle olacaktır. AK Parti kimseyi ötekileştirmez, kimseyi dışlamaz, kucaklar, kimseyi kapısından kovmaz. Çünkü AK Parti barışçıldır. 31 Mart’ta Ceylanpınar hak ettiği aday ile hak ettiği zafere erişecektir” dedi.

GÖK: 4 YIL İÇERİSİNDE TİGEM’E 2 BİN İŞÇİ ALINACAKTIR

52 gündür aralıksız bir şekilde seçim çalışmalarını yürüttüklerini söyleyen AK Parti 24. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Abdulkerim Gök “Birilerinin miting alanlarında bulamadıkları kalabalığı, biz her akşam miting havasında gerçekleştiriyoruz. Milletvekilliği dönemimizde 18 okulla beraber ilçeye Fen Lisesi’ni getirdik. Tapu sorununu çözdük, kanununu çıkardık, o kanuna istinaden önümüzdeki günlerde de 10 bin tapunun dağıtımını yapacağız. Birileri kendilerine mal etmeye çalışsa da kanunu çıkaranların AK Parti milletvekilleri olduğunu hepiniz biliyorsunuz. 100 yıllık göçer sorununu çözdük. Beraberinde çevre yollarını bitirdik. İlçe Devlet Hastanesi’nin yer tahsisini yaptık. En önemlisi de bu ilçe Türk, Kürt, Arap, Özbek ayırımı yapmadan hizmet ettik. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün almış olduğu bir kararı sizlerle paylaşmak isterim. 4 yıl içerisinde TİGEM’e 2 bin işçi alınacaktır. Cumhurbaşkanımız 30 Mart 2014’de Menderes Atilla’ya sen bizim adayımızsın dedi ve ben yine ayrılmadım. Ama bugün aynı Cumhurbaşkanımız Abdullah Aksak kardeşimize bu kutlu bayrağı teslim etti” ifadelerini kullandı.

AKSAK: PARTİMİN GÜCÜNÜ KULLANARAK İNSANLARIMA KİMSE EZİYET EDEMEZ’

AK Parti adaylığının kesinleştiği günden beri ilçeye huzur geldiğini ifade eden AK Parti Ceylanpınar Belediye Başkan Adayı Abdullah Aksak “Biz, dün olduğu gibi bugün de ilçenin en zor günlerinde ortaya çıkıp geliriz. Benim partimin gücünü kullanarak insanlarıma kimse eziyet edemez. Bu saatten sonra söz milletindir. Son günlerde ben bu ilçede huzuru görüyorum, Ceylanpınar’ımın asil ve onurlu duruşunu görüyorum. Kurucusu olduğumuz AK Parti trenini hızlı trene çevirmeye geliyoruz, 31 Mart gecesi sandıkları patlatmaya geliyoruz. Halkı tehdit ettiğimizi söyleyen birileri var. Daha düne kadar allem eder kullem eder tehditleri yapmadınız mı? Biz, haksız yere işten çıkartılan işçi kardeşlerimizi işine tekrar döndürmeye geliyoruz” dedi. Birilerinin kazandıktan sonra AK Parti’ye dönmeyi düşündüklerini belirten Aksak, onların üçüncü parti bile olamayacaklarını söyledi.

SANAYİ BÖLGESİ HEDİYESİNİ ALACAĞIZ

31 Mart’ın Ceylanpınar için var olma mücadelesi ile bir seçim olacağını söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Halid Şimşek “Bu mücadelede hepimizin ev ev, kapı kapı dolaşıp, alınmadık gönül bırakmamak için sıkılmadık el bırakmamamız gerekmektedir. Biz, Maliye ve Hazine Bakan Yardımcımız Nureddin Nebati ve Cumhurbaşkanı Yardımcımız Numan Kurtulmuş’tan işsizliği bitirme adına Ceylanpınar Organize Sanayi Sitesi’nin sözünü aldık ve seçimi kazanıp Kurtulmuş’un sanayi bölgesi hediyesini alacağız” ifadelerini kullandı.